Product Recommendations
Discover our product recommendations—curated based on your preferences and the purchasing behavior of other customers.
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Masako Instrumente
Corner nail file, straight and curved – 14.5 cm
Regular price
€8,90
Sale price
€8,90
Regular price
Unit price
/
Double-sided corner nail file with straight and curved endsThis 14.5 cm stainless steel nail file...
Masako Instrumente
Curved Slanted Eyebrow Tweezers – 9.5 cm
Regular price
€5,50
Sale price
€5,50
Regular price
€6,90
Unit price
/
Curved eyebrow tweezers with slanted precision tipThese curved tweezers with a slanted 3 mm tip...
Masako Instrumente
Replacement Parts Set for Nail Nippers – Springs + Screws
Regular price
€9,95
Sale price
€9,95
Regular price
Unit price
/
Replacement Parts Set for Nail Nippers – Springs and Screws in 3 SizesThis set contains...
Lütticke
Laufwunder Lipid Balm – 450 ml refill
Regular price
€32,90
Sale price
€32,90
Regular price
Unit price
€73,11/l
Laufwunder Lipid Balm – 450 ml refillThis foot care balm is intended for dry, sensitive...
Masako Instrumente
Professional Head Nipper 14 cm / 23 mm – Full-jaw blade, headlock, double spring, stainless steel
Regular price
€29,90
Sale price
€29,90
Regular price
Unit price
/
Professional End-Cutting Nipper 14 cm with Full 23 mm Cutting Edge and Headlock DesignThis end-cutting...
Lütticke
Laufwunder Schrundena Stick 75 ml – Heel Care Stick
Regular price
€12,90
Sale price
€12,90
Regular price
Unit price
€172,00/l
Laufwunder Schrundena Stick 75 ml – Care for Dry HeelsThe Laufwunder Schrundena Stick is a...
Masako Instrumente
Nail Scissors with Micro-Serration – 10.5 cm, Curved Blade
Regular price
€14,90
Sale price
€14,90
Regular price
Unit price
/
Nail scissors 10.5 cm with curved blade and micro-serrationThese curved nail scissors with one-sided fine...
Masako Instrumente
Tower-point corner nippers – 9 cm / 8 mm
Regular price
€27,90
Sale price
€27,90
Regular price
Unit price
/
Tower-point corner nippers – 9 cm / 8 mmThese compact tower-shaped corner nippers are intended...
Masako Instrumente
Professional Curved Cuticle Scissors – 9 cm – Extra-Hardened Steel
Regular price
€9,90
Sale price
€9,90
Regular price
€10,90
Unit price
/
Professional curved cuticle scissors 9 cm in extra-hardened stainless steelThese curved cuticle scissors are intended...
Masako Instrumente
Nail Corner Nipper, Flame-Shaped – 11.5 cm / 13 mm
Regular price
€29,90
Sale price
€29,90
Regular price
Unit price
/
Nail Corner Nipper, Flame-Shaped – 11.5 cm / 13 mmThis nail corner nipper has a...
Lütticke
Laufwunder Lipid Balm – 500 ml
Regular price
€29,90
Sale price
€29,90
Regular price
Unit price
€59,80/l
Laufwunder Lipid Balm – 500 mlThis foot care balm is intended for dry, sensitive and...
Masako Instrumente
Nail Nipper with Double Spring – 14 cm / 20 mm
Regular price
€29,90
Sale price
€29,90
Regular price
Unit price
/
Nail Nipper with Double Spring – 14 cm / 20 mmThis nail nipper is intended...
Sort by
- Featured
- Most relevant
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old