Best Sellers
Best Sellers brings together popular products from our range. The selection includes items for foot care, cosmetics and personal care.
Depending on the product, the collection includes instruments, care products and accessories for everyday and professional use.
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Masako Instrumente
Nail Nipper 11.5 cm / 15 mm – Curved Rounded Cutting Edge
Regular price
€26,90
Sale price
€26,90
Regular price
Unit price
/
Nail Nipper 11.5 cm / 15 mm – Curved Rounded Cutting EdgeThis compact stainless steel...
Masako Instrumente
End-Cutting Nipper – 14 cm / 16 mm, Full Short Blade
Regular price
€38,00
Sale price
€38,00
Regular price
Unit price
/
End-Cutting Nipper – 14 cm / 16 mm, Full Short BladeThis end-cutting nipper is designed...
Lütticke
Laufwunder Care Balm for Diabetic Feet 500 ml – with Glycerin
Regular price
€26,90
Sale price
€26,90
Regular price
Unit price
€53,80/l
Laufwunder Care Balm for Diabetic Feet 500 ml with GlycerinThe Laufwunder Care Balm for Diabetic...
Lütticke
Laufwunder lipid-replenishing foot balm – 75 ml tube
Regular price
€7,90
Sale price
€7,90
Regular price
Unit price
€105,33/l
Laufwunder lipid-replenishing foot balm – 75 ml tubeThis rich foot balm is intended for normal,...
Masako Instrumente
Rounded Stainless Steel Corner Lifter – 13 cm / 9 mm
Regular price
€7,90
Sale price
€7,90
Regular price
Unit price
/
Rounded corner lifter 13 cm with 9 mm ends in stainless steelThis corner lifter with...
Masako Instrumente
Black Instrument Case / Bag – 9 × 18 cm, Empty for Mobile Foot Care
Regular price
€4,90
Sale price
€4,90
Regular price
€5,90
Unit price
/
Black Instrument Case 9 × 18 cm for Mobile Foot CareThe compact, empty instrument case...
Masako Instrumente
Rounded Stainless Steel Corner Lifter – 17 cm / 8 mm
Regular price
€8,90
Sale price
€8,90
Regular price
Unit price
/
Rounded corner lifter 17 cm with 8 mm ends in stainless steelThis wide corner lifter...
Masako Instrumente
Rounded Tower-Point Corner Nippers – 13 cm / 16 mm
Regular price
€32,00
Sale price
€32,00
Regular price
Unit price
/
Rounded tower-point corner nippers – 13 cm / 16 mmThese corner nippers feature a rounded...
Masako Instrumente
Professional “Special” Corner Nippers – 13 cm / 13 mm
Regular price
€17,90
Sale price
€17,90
Regular price
€26,90
Unit price
/
Professional corner nippers 13 cm with narrow 13 mm special bladeThese corner nippers with a...
Lütticke
Laufwunder Lipid-Replenishing Foot Balm 450 ml Pump Dispenser
Regular price
€25,90
Sale price
€25,90
Regular price
Unit price
€57,56/l
Laufwunder Lipid-Replenishing Foot Balm 450 ml – Rich CareThe lipid-replenishing foot balm in a practical...
Lütticke
Laufwunder Hydrobalm 10% Urea 450 ml Pump Dispenser
Regular price
€33,90
Sale price
€33,90
Regular price
Unit price
€75,33/l
Laufwunder Hydrobalm 10% Urea 450 ml – Intensive Moisturizing CareHydrobalm is a moisturizing cream for...
Lütticke
Laufwunder diabetic foot care balm – 450 ml refill
Regular price
€27,90
Sale price
€27,90
Regular price
Unit price
€62,00/l
Laufwunder diabetic foot care balm – 450 ml refillThis foot care balm is intended for...
Sort by
- Featured
- Most relevant
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old