Best Sellers
Best Sellers brings together popular products from our range. The selection includes items for foot care, cosmetics and personal care.
Depending on the product, the collection includes instruments, care products and accessories for everyday and professional use.
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Masako Instrumente
Rounded corner lifter, stainless steel – 13 cm / 7 mm + 1 mm
Regular price
€7,90
Sale price
€7,90
Regular price
Unit price
/
Rounded stainless steel corner lifter, 13 cmThis double-ended corner lifter is designed for controlled work...
Masako Instrumente
Rounded corner lifter, stainless steel – 17.5 cm / 7 mm + 1 mm
Regular price
€8,90
Sale price
€8,90
Regular price
Unit price
/
Rounded stainless steel corner lifter, 17.5 cmThis double-ended corner lifter is designed for controlled work...
Masako Instrumente
Double-Joint Toenail Nipper – 16 cm / 22 mm, Curved Cutting Edge
Regular price
€45,00
Sale price
€45,00
Regular price
Unit price
/
Double-Joint Toenail Nipper for Powerful CuttingThis lightweight double-joint toenail nipper with buffer spring is designed...
Masako Instrumente
Replacement Parts Set for Nail Nippers – Springs + Screws
Regular price
€9,95
Sale price
€9,95
Regular price
Unit price
/
Replacement Parts Set for Nail Nippers – Springs and Screws in 3 SizesThis set contains...
Lütticke
Laufwunder diabetic foot care balm – 75 ml
Regular price
€8,90
Sale price
€8,90
Regular price
Unit price
€118,67/l
Laufwunder diabetic foot care balm – 75 mlThis balm is intended for dry, sensitive and...
Lütticke
Handwunder hand cream – 450 ml pump dispenser
Regular price
€31,90
Sale price
€31,90
Regular price
Unit price
€70,89/l
Handwunder hand cream – 450 ml pump dispenserHandwunder hand cream contains plant extracts and vitamins...
Masako Instrumente
Corner nail file, straight and curved – 14.5 cm
Regular price
€8,90
Sale price
€8,90
Regular price
Unit price
/
Double-sided corner nail file with straight and curved endsThis 14.5 cm stainless steel nail file...
Masako Instrumente
Curved Slanted Eyebrow Tweezers – 9.5 cm
Regular price
€5,50
Sale price
€5,50
Regular price
€6,90
Unit price
/
Curved eyebrow tweezers with slanted precision tipThese curved tweezers with a slanted 3 mm tip...
Masako Instrumente
Professional Head Nipper 14 cm / 23 mm – Full-jaw blade, headlock, double spring, stainless steel
Regular price
€29,90
Sale price
€29,90
Regular price
Unit price
/
Professional End-Cutting Nipper 14 cm with Full 23 mm Cutting Edge and Headlock DesignThis end-cutting...
Lütticke
Laufwunder Lipid Balm – 450 ml refill
Regular price
€32,90
Sale price
€32,90
Regular price
Unit price
€73,11/l
Laufwunder Lipid Balm – 450 ml refillThis foot care balm is intended for dry, sensitive...
Lütticke
Laufwunder diabetic foot care balm – 450 ml pump dispenser
Regular price
€29,90
Sale price
€29,90
Regular price
Unit price
€66,44/l
Laufwunder diabetic foot care balm – 450 ml pump dispenserThis foot care balm is intended...
Lütticke
Laufwunder Schrundena Stick 75 ml – Heel Care Stick
Regular price
€12,90
Sale price
€12,90
Regular price
Unit price
€172,00/l
Laufwunder Schrundena Stick 75 ml – Care for Dry HeelsThe Laufwunder Schrundena Stick is a...
Sort by
- Featured
- Most relevant
- Best selling
- Alphabetically, A-Z
- Alphabetically, Z-A
- Price, low to high
- Price, high to low
- Date, old to new
- Date, new to old